Jak w każdym domu pomocy społecznej mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej we Wronińcu przebywają w DPS często do końca swojego życia. Dla zmarłych, którzy nie mają rodziny lub rodzina wskazuje na DPS aby zajął się ich pochówkiem, ostatnim miejscem spoczynku jest cmentarz w Żuchlowie. W ostatniej drodze towarzyszy takiej osobie ksiądz kapelan , koledzy i pracownicy DPS. Ważnym jest aby szacunkiem i zagwarantowaniem godności obdarzać pensjonariusza nie tylko za jego życia ale i również po jego śmierci – mówi Piotr Grochowiak dyrektor Domu Pomocy Społecznej we Wronińcu. Na Żuchowskim cmentarzu znajduje się obecnie, po 22 latach funkcjonowania DPS we Wronińcu 16 mogił jego byłych podopiecznych. Opiekę nad nimi sprawują pracownicy wraz z mieszkańcami.

Tradycją dnia Wszystkich Świętych i Zaduszek jest odwiedzanie grobów zmarłych członków rodziny, przyjaciół czy znajomych, zapalanie zniczy oraz składanie kwiatów, wieńców lub też innego typu ozdób mających być symbolem pamięci o zmarłych a także uczestniczenie w Mszy św. i modlitwa w ich intencji.

Tradycją dnia Wszystkich Świętych i Zaduszek jest odwiedzanie grobów zmarłych członków rodziny, przyjaciół czy znajomych, zapalanie zniczy oraz składanie kwiatów, wieńców lub też innego typu ozdób mających być symbolem pamięci o zmarłych a także uczestniczenie
w Mszy św. i modlitwa w ich intencji. Również w ramach terapii zajęciowej własnoręcznie wykonują wieńce i wiązanki przeznaczone na groby, wykorzystując zakupione przez DPS sztuczne kwiaty oraz gałęzie świerku, tui czy daglecji. 
Również w ramach terapii zajęciowej własnoręcznie wykonują wieńce i wiązanki przeznaczone na groby, wykorzystując zakupione przez DPS sztuczne kwiaty oraz gałęzie świerku, tui czy daglecji.

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej we Wronińcu odwiedzili również groby swoich bliskich i przyjaciół, w innych miejscowościach. DPS zagwarantował dowóz swoim busem oraz opiekę i pomoc pracowników. 
Więcej zdjęć w galerii