O nas

Dom Pomocy Społecznej we Wronińcu jest jednostką organizacyjną pomocy społecznej Powiatu Górowskiego, o zasięgu ponad gminnym i jest przeznaczony dla przewlekle psychicznie chorych 74 osób.
Dom położony jest w miejscowości Wroniniec w Gminie Niechlów, leżącej w dorzeczu rzeki Odry i Baryczy, w powiecie górowskim w województwie dolnośląskim. Dom znajduje się w środkowej części wsi, w otoczeniu pięknego starego parku, między zabytkowym pałacem z XVI wieku a ruinami kościoła z drugiej połowy XVI wieku. Dom Pomocy Społecznej we Wronińcu powołano zarządzeniem Wojewody Leszczyńskiego nr 89/91 z dnia 10 września 1991roku. Oficjalne otwarcie nastąpiło dnia 20 października 1992 roku. Podstawowym przedmiotem działalności Domu jest zapewnienie jego mieszkańcom stałej, całodobowej opieki, warunków bezpiecznego i godnego życia, intymności, niezależności oraz rozwoju osobowości i samodzielności z uwzględnieniem stopnia psychicznej i fizycznej sprawności.

Dom Pomocy Społecznej we Wronińcu posiada osiągnięty standard zgodny z wymogami prawa, posiada również decyzję wojewody dolnośląskiego o działalności na czas nieokreślony.

Obrazek
Obrazek
Obrazek