Warunki mieszkaniowe

Siedzibę Domu Pomocy Społecznej we Wronińcu stanowi jeden budynek, gdzie znajdują się pomieszczenia mieszkalne ułożone segmentowo na dwóch kondygnacjach, po dwa pokoje połączone łazienką, której wyposażenie przewiduje zaspokojenie wszystkich potrzeb związanych z higieną. Część mieszkalna budynku posiada 26 pokoi – jedno, - dwu, i trzyosobowych. Mieszkańcy mają możliwość wyposażenia pokoju we własne meble i inne własne przedmioty. Każdy mieszkaniec posiada klucz do własnego pokoju.

Pokoje mieszkańców wyposażone są w system przyzywowo – alarmowy i system alarmowo – przeciwpożarowy, oraz możliwość regulowania temperatury w pomieszczeniach.

Obrazek

Drugą część domu, zajmują pomieszczenia socjalne i gospodarcze: gabinety lekarskie, biura, świetlice, kawiarnia, jadalnia, kuchnia, fryzjernia i magazyny. Dom jest pozbawiony barier architektonicznych, dzięki czemu mieszkańcy – osoby niepełnosprawne mają dostęp do wszystkich pomieszczeń na terenie domu. Wolne przestrzenie w budynku przystosowane są do wypoczynku i spotkań towarzyskich.

Kuchnia dostosowana jest wielkością i wyposażeniem oraz zapleczem magazynowym do ilości przyrządzanych posiłków. Mieszkańcom zapewnia się 3 posiłki podstawowe i podwieczorek. Mają również prawo do spożywania posiłków według uznania na jadalni lub w pokoju w 2- godzinnym przedziale czasowym. Ostatni posiłek wydawany jest o godzinie 18.00. Przez całą dobę dla mieszkańców dostępny jest chleb, masło, dżem oraz herbata. Mieszkaniec ma możliwość otrzymywania posiłku dietetycznego zgodnie ze wskazaniem lekarza. W razie potrzeby mieszkańcy są karmieni.