Lech Jaruga znany i zasłużony dla Powiatu Górowskiego społecznik, działacz i lekarz, zakończył 30 września 2014 r. swoją karierę zawodową w Domu Pomocy Społecznej we Wronińcu, gdzie pełnił od wielu lat rolę lekarza rodzinnego dla jego mieszkańców. Przez ten okres dał się poznać jako człowiek traktujący swoją pracę zawodową jako służbę dla drugiego człowieka. W pracy z ludźmi chorymi psychicznie, którzy wymagają specyficznego i indywidualnego podejścia, kierował się ogromną dobrotliwością i wrażliwością. Potrafił zaszczepiać pacjentom wrodzoną mu radość życia i towarzyszący
mu na co dzień uśmiech.

Lech Jaruga poza pracą lekarza, tworzył jako działacz społeczny zręby Powiatu Górowskiego będąc w latach 1998-2002 radnym Rady Powiatu Górowskiego, a od 20 sierpnia 2001 roku do zakończenia pierwszej kadencji, pełniąc funkcję jej Przewodniczącego. Był również jednym z założycieli Fundacji Pomocy Szkole im. Edwarda Machniewicza.

Zawodowe dokonania, charyzma, wyjątkowa życzliwość dla pacjentów i personelu ośrodka przyczyniły się do okazania tak licznych dowodów wdzięczności i podziękowań na zakończenie kariery zawodowej. Dyrektor Domu Pomocy Społecznej we Wronińcu Piotr Grochowiak w imieniu mieszkańców i pracowników DPS skierował do Lecha Jarugi następujące słowa: 

" Bardzo rzetelnie i z dużym zaangażowaniem sprawował Pan Doktor opiekę nad mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej we Wronińcu. Pańskie doświadczenie zawodowe i ogromna wiedza merytoryczna były dla nas bardzo cenne. Będziemy wspominać ten okres jako czas wypełniony Pańską serdecznością i ciepłym uśmiechem dla wszystkich mieszkańców. Dziś w dniu, w którym kończy Pan Doktor pracę w Domu Pomocy Społecznej we Wronińcu, pragniemy serdecznie podziękować za lata wspólnej pracy. Za to, że mogliśmy zawsze na Pana liczyć. Życzymy zdrowia i wielu szczęśliwych lat życia. "

 

Na ręce Lecha Jarugi zostały złożone kwiaty, list gratulacyjny i podziękowania. Wśród upominków m.in. znalazł się okolicznościowy stroik wykonany przez mieszkańców DPS oraz książka o Powstaniu Warszawskim. Lech Jaruga jest z pochodzenia warszawiakiem i jako dziecko przeżył wraz z rodzicami powstańczą epopeję. 
Na zakończenie Lech Jaruga podziękował wszystkim za słowa uznania, życzenia i uroczyste pożegnanie. 


Więcej zdjęć w galerii