Wielkanoc w DPS
Niestety, tylko nieliczni mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej we Wronińcu spędzili Święta Wielkanocne ze swoimi bliskimi w domach rodzinnych. Przeważająca część pozostała w ośrodku. - Zapewnienie serdecznej, ciepłej i rodzinnej, wręcz domowej atmosfery w tym szczególnym czasie, to nasz nadrzędny cel. Nikt nie może czuć się samotny i opuszczony. W nazwie naszego ośrodka jest słowo Dom, które zobowiązuje mnie i moich pracowników – mówi Piotr Grochowiak – dyrektor Domu Pomocy Społecznej we Wronińcu.Tradycją DPS jest spędzanie świątecznych chwil przez mieszkańców wspólnie z pracownikami, którzy stali się dla nich częścią rodziny. Wspólna modlitwa, wspólny posiłek, miły gest i uśmiech tworzą swoistą atmosferę i klimat panujący w tym ośrodku.
W Wielka Sobotę, w ramach integracji mieszkańców ze społeczeństwem lokalnym na terenie DPS odbyło się święcenie pokarmów dla mieszkańców wsi Wroniniec.
W Wielką Niedzielę, mieszkańcy domu wraz z pracownikami oraz mieszkańcami Wronińca uczestniczyli w uroczystej Mszy św. odprawionej przez kapelana ośrodka ks. dr Wojciecha Gryglewicza, który złożył wszystkim życzenia zdrowia, wytrwałości
i aby w tym samym gronie spotkać się za rok.
Po duchowej strawie wszyscy zasiedli do wielkanocnego stołu suto zastawionego świątecznymi potrawami i ozdobami.
Nie zabrakło żurku, jaj, kiełbasy, sałatek, mazurków i babek oraz innych tradycyjnych specjałów. Koszyczki, pisanki i inne ozdoby wykonane przez mieszkańców na zajęciach terapeutycznych stanowiły świąteczny wystrój stołu.
W chwilach wolnych zorganizowano świąteczne karaoke, projekcje filmowe, spacery wokół terenów ośrodka, wypas królików, gry planszowe i inne ciekawe zajęcia odpowiadające zainteresowaniom i upodobaniom podopiecznych.
Jak co roku dużym powodzeniem cieszyło się oglądanie i czytanie życzeń świątecznych jakie otrzymał DPS. Były wśród nich życzenia od Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Jarosława Dudy Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Socjalnej, samorządowców; Starosty Górowskiego
Piotra Wołowicza z Zarządem Powiatu oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Edwarda Szendryka z radnymi, Burmistrz Góry Ireny Krzyszkiewicz i Przewodniczącego Rady Jerzego Kubickiego, Wójta Gminy Niechlów Jana Głuszko, Wójta Gminy Jemielno Czesława Połczyka i Przewodniczącego Rady Gminy Andrzeja Matuszów, mieszkańców, pracowników i dyrektorów Domów Pomocy Społecznej w Rogowie, Zimnowodzie, Osieku, Chwałkowie, Chumiętkach, Wrocławiu, Legnickim Polu i Lublinie, podopiecznych i kadry Środowiskowego Domu Samopomocy w Górze oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Górze, Busku Zdroju i Suwałkach, kierownika i pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Górze, przedstawicieli służby zdrowia; dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego im. Oskara Bielawskiego w Kościanie, dyrektora pracowników oraz podopiecznych SP ZOZ Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Górze, dyrektora, pracowników i uczniów zaprzyjaźnionego Gimnazjum w Naratowie, Komendanta Powiatowego oraz pracowników Państwowej Straży Pożarnej w Górze, dyrektorów oraz pracowników Powiatowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno – Pedagogicznego w Górze, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Górze, dyrektora oraz pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Niechlowie, kierownika i pracowników Biura Powiatowego w Górze Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa, Prezesa i Zarządu DEMI w Górze, Centrum Edukacyjnego „ASYSTENT” we Wrocławiu, właścicieli i pracowników firm współpracujących z DPS.