Głównym celem projektu była pokoleniowa integracja osób niepełnosprawnych z Domu Pomocy Społecznej we Wronińcu z środowiskiem lokalnym. Projekt miał również za zadanie podtrzymanie więzi rodzinnych oraz zdobywanie nowych znajomości i przyjaciół jak również. utrzymanie sprawności fizycznej, psychicznej oraz odporności organizmu.

Praktyczna realizacja projektu rozpoczęła się 4 września 2013 r. od spotkania informacyjno – integracyjnego poświęconego omówieniu zadań jakie czekają na uczestników projektu. W spotkaniu w DPS uczestniczyło 49 osób.

Kolejnym przedsięwzięciem był „Zjazd rodzin” połączony z występem teatralnym osób niepełnosprawnych.
W zorganizowanym17 września 2013 r. zjeździe wzięło udział 120 osób. 3 dni później – 20 września 2013 r. zorganizowano „Rajd rowerowo – konny”, w którym na rowerach i bryczkach jechało 85 osób.

W ramach projektu odbyły się również dwa przedstawienia teatralne. W dniu 8 października aktorzy z grupy
,,Art.- Metanoia” z Krakowa przedstawili sztukę teatralną ,,Alibi”, a 25 października 2013 roku Dom Pomocy Społecznej
we Wronińcu odwiedzili łódzcy artyści ze spektaklem kabaretowym „Piraci”.

W projekcie brali udział między innymi pracownicy oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej 
we Wronińcu i w Rogowie Zarząd oraz członkowie Stowarzyszenia ,,Aktywni Niepełnosprawni” działającego przy Domu Pomocy Społecznej we Wronińcu, uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum w Naratowie, sołtys oraz mieszańcy wsi Wroniniec a także przedstawiciele Klubu Seniora w Górze .

Realizacja projektu wpłynęła na poprawę funkcjonowania w środowisku osób niepełnosprawnych oraz ich integrację ze środowiskiem lokalnym. Przyczyniła się również do nawiązania szerszych kontaktów społecznych przez osoby niepełnosprawne. Projekt uświadomił wszystkim jego uczestnikom jak ważnym elementem wspierającym jest funkcjonowanie osób niepełnosprawnych w środowisku. Niewątpliwie następuje zmiana świadomości i stereotypowego myślenia środowiska lokalnego na temat funkcjonowania osób niepełnosprawnych. Dzięki promocji medialnej projektu zmiana tej świadomości następuje u coraz większej grupy osób. 
Osobom niepełnosprawnym udział w projekcie zapewnił osiągnięcie kluczowych umiejętności pracy w zespole, umiejętności społeczno-pożytecznych realizowanych przez działalność artystyczną, umiejętności przeżywania sztuki teatralnej i udziału w niej oraz utrzymanie sprawności fizycznej poprzez udział w rajdzie i konkurencjach sportowych, grach i zabawach.

Projekt „Razem lepiej – II” był kolejną ofertą realizowaną przez Stowarzyszenie „Aktywni Niepełnosprawni” na rzecz osób niepełnosprawnych i środowiska lokalnego.