W świetlicy ośrodka odbyło się spotkanie z prezesem oraz członkami Koła Łowieckiego BÓR, którzy w ciekawy sposób przedstawili na czym polega myślistwo oraz opowiedzieli o zwyczajach dzikiej zwierzyny. DPS rozbrzmiał dźwiękami muzyki myśliwskiej. Sygnalista myśliwski zaprezentował m.in. Apel na łowy, Nagonka na przód, Koniec polowania czy Wezwanie na posiłek. 
Kolejnym gościem był sokolnik, który przybył wraz ze swoim ptasim podopiecznym – Jastrzębiem Harrym. Mieszkańcy poznali historię sokolnictwa oraz usłyszeli wiele ciekawostek dotyczących życia ptaków drapieżnych. 
W drugiej części powitania wiosny wszyscy udali się do parku, aby tradycyjnie zawiesić budki lęgowe dla ptactwa przygotowane podczas terapii zajęciowej. 
Po części oficjalnej nadszedł czas na zabawę. Uczestnicy chętnie brali udział w grach i zagadkach o tematyce wiosennej, podczas których panowała radosna i wiosenna atmosfera. Tradycyjnie pieczono kiełbaski nad ogniskiem. Wszyscy ugoszczeni zostali ciastem kawą i herbatą. 
Dzień powitania wiosny zapisał się jako niezwykle udany, był pełen radości i satysfakcji ze wspólnej zabawy. Galeria zdjęć: