Walentynki - dzień zakochanych, który do Polski trafił w latach 90-tych XX wieku. Nazwa pochodzi od św. Walentego, patrona zakochanych. W Polsce przyjęło się dość łatwo i zyskało dużą popularność nie tylko wśród zakochanych. Czerwone serduszka, anonimowe kartki, drobne upominki, kwiaty - tak większość darzących się uczuciem osób celebruje ten wyjątkowy dzień. 
Panowie zamieszkujący DPS Wroniniec bardzo chętnie skorzystali z zaproszenia. Oczywiście jak przyjęty zwyczaj każe, obdarowali swoje zaprzyjaźnione koleżanki miłymi niespodziankami. Wręczyli im piękne kartki okolicznościowe, które własnoręcznie wykonali podczas zajęć terapeutycznych . 
W walentynkowym spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy z różnych placówek. Wszyscy bawili się wspólnie przy dźwiękach dynamicznej muzyki w wykonaniu zespołu muzycznego. Bardzo miły dzień przepełniony licznymi atrakcjami podobał się podopiecznym. Dużo radości bawiącym przysporzyła foto budka. Wesołe zdjęcia stały się atrakcją wieczoru i każdy chciał mieć choć jedną fotografie wykonaną podczas imprezy. Nie zabrakło przebojów, które również doskonale bawiły uczestników zabawy. 
Uczestnicy imprezy a były to osoby z domów pomocy społecznej - bardzo sobie cenią wszelkie formy spotkań. Wspólna zabawa, śpiew, taniec a nieraz zwykła rozmowa pozwalają na oderwanie się od codzienności, uśmiech i wspólną akceptację. Tego rodzaju spotkania umożliwiają integrację społeczną, zapobiegają izolowaniu i stwarzają okazję do nawiązywania nowych znajomości. Galeria zdjęć: