Wigilijny wieczór rozpoczęła uroczysta msza święta celebrowana przez kapelana ośrodka k. Mariusza Koprasa, aby przeżyć ten wieczór duchowo. 
Po mszy świętej wszyscy razem zasiedli do wigilijnego stołu. Przy dźwiękach kolęd łamano się opłatkiem i składano sobie życzenia świąteczne. Dyrektor Domu Pomocy Społecznej Piotr Grochowiak złożył wszystkim świąteczne życzenia, winszując dużo zdrowia, wytrwałości i najważniejszego, aby w tym samym gronie spotkać się za rok. Na stole znalazły się tradycyjne potrawy wigilijne. Po wspólnej wieczerzy śpiewano najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. 
Nieliczni mieszkańcy spędzali czas poza ośrodkiem ze swoimi rodzinami. Ważnym elementem tradycji ośrodka jest to, że świąteczne chwile mieszkańcy spędzają z pracownikami , którzy tworzą dla nich część rodziny. Dlatego podczas okresu świątecznego personel ośrodka stara się urozmaicać podopiecznym czas. W tym wyjątkowym okresie podopieczni wraz z pracownikami uczestniczyli w różnych formach terapii zajęciowej m.in: wspólne kolędowanie, projekcja filmów o tematyce świątecznej, wspólny słodki poczęstunek. 
Magiczny czas Bożego Narodzenia upłynął mieszkańcom w bardzo przyjemnej i rodzinnej atmosferze. Galeria zdjęć: