Zjazd Rodzin tradycyjnie rozpoczęła uroczysta Msza Św. celebrowana przez kapelana ośrodka ks. Mariusza Koprasa, który z okazji 25-lecia posługi kapłańskiej otrzymał od mieszkańców książkowy upominek oraz pracę „Ogród w szkle”, wykonaną podczas zajęć terapeutycznych. 
Dyrektor ośrodka Piotr Grochowiak, rozpoczynając Zjazd podziękował wszystkim rodzinom oraz zaproszonym gościom za przybycie. 
Wicestarosta Grzegorz Kordiak w swoim wystąpieniu powiedział między innymi: „Będąc tutaj, nie da się nie zauważyć, że jest w tym ośrodku świetna relacja pomiędzy pracownikami a podopiecznymi. Ludzie pracujący tutaj nie są z przypadku, są to ludzie, którzy mają duże serce, cierpliwość i życzliwość. Chcę Wam za to podziękować. Mieszkańcom życzę, aby pobyt tutaj był jak w domu rodzinnym, żebyście czuli się tutaj jak najlepiej”. 
W części artystycznej wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Podstawowych w Sicinach, zespół wokalny działający przy DPS we Wronińcu oraz zespół Niezapominajki działający przy Domu Kultury w Górze. Grupa teatralna DPS Wroniniec przygotowała skecz pt. „Lekarze”. 
Występujących oklaskiwali gospodarze oraz zaproszone na imprezę podopieczne Domów Pomocy Społecznej z Mościszek oraz Rogowa. 
Specjalnie na tę okazję przygotowano wystawę prac wykonanych podczas licznych zajęć terapeutycznych prowadzonych w ośrodku. Rodziny oraz goście mogli zobaczyć: mydełka glicerynowe z ziołami, wianki, obrazki wykonane różnymi metodami, ozdoby ogrodowe, gipsówki, koszyczki, kartki okolicznościowe oraz wiele innych. 
Dla uczestników Zjazdu organizator przygotował poczęstunek. Można było się posilić podczas wspólnego grillowania, napić kawy i zjeść ciasto. Przygotowano również liczne konkursy, w których można było spróbować swoich sił. 
Mimo niesprzyjającej aury, która nie rozpieszczała uczestników tego dnia, impreza przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. 
Zjazd Rodzin jest stałą pozycją w kalendarzu imprez w DPS we Wronińcu. Dla mieszkańców ośrodka ma szczególny wymiar. Wizyta członków rodzin i wspólnie spędzony z nimi czas umacnia więzi rodzinne, a wspólne gry, zabawy i integracja, pozwalające na chwile relaksu i uśmiechu, są też nie bez znaczenia. Galeria zdjęć: