W ramach wizytacji kanonicznej parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Żuchlowie, Bp Jacek Kiciński CMF odwiedził leżący na jej terenie Dom Pomocy Społecznej we Wronińcu. Towarzyszył mu kapelan DPS ks. proboszcz Mariusz Kopras RM.

Dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej we Wronińcu było to niezwykłe wydarzenie, ponieważ była to pierwsza wizyta tej rangi od początków funkcjonowania DPS. Ksiądz Biskup spotkał się z podopiecznymi na świetlicy gdzie wygłosił katechezę poświęconą chorobie i cierpieniu oraz wspólnie z podopiecznymi odmówił modlitwę.

W ramach wdzięczności pensjonariusze przygotowali biskupowi wizerunek Chrystusa wykonany podczas terapii zajęciowej metodą pirografii, który został wręczony przez Starostę Górowskiego Kazimierza Boguckiego, który wspólnie z Wicestarostą Grzegorzem Kordiakiem uczestniczył w tym spotkaniu.

- Biskup Kiciński był bardzo zadowolony z wizyty, szczególnie urzekła go atmosfera panująca w naszym Domu. Zaprosiłem księdza Biskupa na coroczną Wystawę Szopek Bożonarodzeniowych oraz Konkurs Potraw Wigilijnych. Zaproszenie zostało przyjęte, z czego ogromnie się cieszę – powiedział dyrektor Domu Pomocy Społecznej we Wronińcu Piotr Grochowiak.